| anonim_4396 a întrebat:

Salut,stiti siteuri unde te invata sa faci diferite inventii cu obiecte care se pot gasi usor?

Răspuns Câştigător
| SkyLine127 a răspuns:

Incearca pe youtube, trebuie doar sa stii ce vrei, incearca sa cauti cu "How to make/made..." si sper ca vei gasi...
Cu parere de rau internetul este o sursa "nonlogica" de raspunsuri, asa ca trebuie sa ii pui intrebarea exacta, ca nu poti scrii doar "inventie" si sa iti gaseasca ce vrei...
Daca reusesti sa creezi/inventezi ceva, sa ma contactezi sa imi arati si mie laughing

1 răspuns:
| Neworder21 a răspuns:

Google. Scrie ce tema te intereseaza.

p.s. nu poti face inventii cu obiecte care se pot gasi usor.

din dex:
INVÉNȚIE, invenții, s. f. 1. Rezolvare sau realizare tehnică dintr-un domeniu al cunoașterii care prezintă noutate și progres față de stadiul cunoscut până atunci. 2. Afirmație care susține ca adevărate lucruri inexistente, imaginare, mincinoase; p. ext. minciună. 3. Căutarea și alegerea ideilor și argumentelor adecvate într-un discurs sau a ideilor și temelor corespunzătoare într-o creație artistică. 4. (Muz.; în forma invențiune) Mică piesă muzicală în stil contrapunctic, imitativ, specifică barocului. [Var.: invențiúne s. f.] – Din fr. invention, lat. inventio, -onis.

odata ce cineva a inventat ceva nu poti sa mai inventezi din nou acelasi lucru.

succes.