| andreiarad26 a întrebat:

Salut sunt Andrei, am o problema la Pc-ul meu.Acum o luna m-am bagat Windows sp 2 si m-am bagat netul...acum,cand am vrut sa descarc o placa de sunet nu merge...imi apare cand e pe jumatate instalat eroarea asta:Stop installing, Continue Aniway. data trecuta cand am avut sp3 mi-o mers placa de sunet, am bagat-o de pe net.acuma nici una nu mai merge, imi apare eroare aia de sus.In fine,ajutati-ma nu mai imi bagati in cap sa scot placa de sunet sa o curat,sau sa imi bag device doctor bundle ca nu merge.m-am bagat si device doctor, mi-a recomandat o placa de sunet si la fel si la aia, apare eroare.ce fac? ziceti-mi va dau funda! ajutor.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Problema la tine e una si clară. Windows Xp SP2 e istorie deci ceva normal să nu mai găsești drivere, aplicații, etc.De ce? Întreabă proprietarii Windows-ului, adică Microsoft.La fel se va întâmpla si cu Xp SP 3 din Aprilie.Nu crezi? Citește aici:
http://www.microsoft.com/en-us/windows/enterprise/endofsupport.aspx
Că vreți vi sau nu Microsoft o s-o facă că e sistemul lor de operare nu al vostru, chiar dacă credeți eronat asta și sau îi plătiți/furați dreptul de utilizare
Deci ai de ales. Vrei Windows? Upgrade hardware pentru a rula Windows 7 sau 8.1
Nu ai bani de un pc capabil să faca asta?
Încearcă WinuX.E o distribuție linux ce va rula făra probleme pe calculatorul tău de Xp.Detalii dacă te interesează.
Succes

| pbsolver a răspuns:

Ia-ti teamviewer si raspunde-mi la mesaju' asta