| mariusbvbv a întrebat:

Salut sunt iteresat sa cumpar o placa video dar nu prea stiu ce m-i se potriveste am cam asa procesor amd athlon doal core de 2, 5 GHz 3 gb rami.As vrea o placa ceva nu asa de scump nu stiu recomandati-mi ceva? multumesc!

Răspuns Câştigător
| Skylar a răspuns:

Jmechere te contrazic,se poate afla si asa, procesoru e nou, si daca memoria e standard si placa de baza e noua, in 2005 standardu era pe la 512 mb, in 2008 1, 5 GB si din 2008 incoa' de la 2gb pana la 12gb, acum depinde si de pret, si sunt sigur ca e PCIe.Astea se gasesc la tot coltu ieftine si cu memorie din plin

4 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Nu conteaza ce procesor ai, sau orice alte piese, in afara de placa de baza. Pe placa de baza exista un slot, unde se introduce placa video. Trebuie sa stii ce tip de slot ai (probabil ai PCI-Express). Deci, poti monta orice placa video atata timp cat este pentru acel slot. Ca sa-ti putem recomanda ceva trebuie sa ne spui de ce buget dispui si la ce vei folosi placa respectiva.

| StangaciuGeorgeRazvan a răspuns:

Salut.Îţi recomand următorul model, uite-te şi la ce zic persoanele ce au cumpărat aceste produse accesând ramura "review-uri" de sub fiecare produs: http://bit.ly/gsVgej.Menţionez că aici beneficiezi şi de livrare gratuită.O zi bună!

| AlexUnder200 a răspuns:

Http://www.oktal.ro/placa+video/leadtek-nvidia+geforce+8400gs-o64004.html din asta mi-am cumparat eu saptamana trecuta si am un procesor Intel pentium dual core inside 2.5 Ghz am 2g RAM deci e mai mic ca la tine si rupe jocurile