| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o placa video mai buna si nu stiu de care. Dati-mi niste exemple. PLaca mea video actuala este Radeon x1050 256mb procesor Amd Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2. 1GHz si 2.5 gb ram. Nu am un buget anume. Vreau doar niste exemple.O placa video cat mai buna.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Lasa'lma ca el daca ar avea un buget de 4000 lei si pentium 4 pe pc, ar lua gtx titan nu un pc nou :))

@ChaNg3S cea mai buna placa video care o poti pune pe langa acel athlon e 6670 cu ddr5, restul vor fi limitate serios, trebuie procesor mai puternic
http://www.pcgarage.ro/......8-bit-vga/

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PAi depinde de buget. Daca ai buget mare ia nVIDIA gtx 780 sau gtx titan

| Gabi05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma tu vezi ce scrii.
Amd athlon 64 dual core +titan sau 780=bootlemark,nu mai posta doar sa faci mesaje.

@mariansarivan nVIDIA=games, ati=?, nu conteaza ma ce firma, daca placa video e buna, merg si jocurile bine.
2gb vram nu vei folosi nici pe fullhd, 1gb e arhisuficient.

| anonim_4396 explică (pentru Gabi05):

Pai uite una : http://www.pcgarage.ro/......3-128-bit/

| Me2 a răspuns (pentru Gabi05):

Lasa'lma ca el daca ar avea un buget de 4000 lei si pentium 4 pe pc, ar lua gtx titan nu un pc nou :))

@ChaNg3S cea mai buna placa video care o poti pune pe langa acel athlon e 6670 cu ddr5, restul vor fi limitate serios, trebuie procesor mai puternic
http://www.pcgarage.ro/......8-bit-vga/

Răspuns utilizator avertizat
| mariansarivan a răspuns:

Daca vrei pentru jocuri nVIDIA de 2 gb si infara de jocuri ati radeon tot de 2 gb