| viper23em a întrebat:

Salut T.P.U..am o problema cu un card sd.4 gb Kingston micro sd hc clasa 4,, parca asa scrie ..pe un kinkmax de l-am folosit pana acum nu am intalnit astfel de probleme ..si merge ..am incercat sa copii in el igo ..intr-un Kingston de 4 gb si intr-un SanDisk de 8 gb ..copie ..tot ..in pc cand vizualizez imi arata. dimensiunile exacte cat are ce am copiat ..cand scot si vizualizez din telefon ..imi arata mult mai putin si cu file lipsa ..sau cel putin nu mi le arata ..cardul arata sa fie ocupat,, de cat are ce am copiat.dar fisierele lipsesc ..am tot incercat sa le reformatez si cu "sdf formatter". dar la fel ..cum pun pe cardul Kingmax de 4 gb imi copie tot si raman neschimbate fisierele ce am copiat ..cum ar fi si normal de altfel ..am incercat si cu poze si cu igo pentru android ..in cazul Kingmax 4gb e totul ok ..in cazul la celalate 2 mem carduri ..sandisk 8 gb si si Kingston 4gb ..nu merg..nu reusesc sa inteleg de ce ..Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| H3er a răspuns:

Se poate ca telefonul sa nu citeasca acele fisiere, conteaza extensia de sfarsit adica ce scrie dupa., ex : tpu.mp3