| Andrew2394787512 a întrebat:

Tastatura mea scrie singura sau nu mai scrie drintr-o data. Asta se intampla rar si nu am avut accidente cu ea din cate stiu. Asta este modelul https://mediagalaxy.ro/tastatura-gaming-mecanica-marvo-k g937-green

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Poate fi virus sau poate avea ea un defect (un scurtcircuit de exemplu).
O tastatura mai veche de-a fratelui meu (35 lei) era sa il lase fara PC de 3500 lei.
Scria singura la inceput, oriunde era activ un camp pentru introdus text. Apoi au inceput niste freezuri. Si la final, blocaje insotite de restarturi, ecrane albastre...
L-am dus la service, din pacate doar unitatea. Acolo mergea normal. Asa am ajuns sa descopar ca vinovata era tastatura.

Incearca cu alta, si daca tot asa face, sunt destul de mari sansele sa ai virusi.
Foloseste un antivirus gratuit (Avast, BitDefender, F-Secure, Avira )
si suplimentar>>>
Spybot Search and Destroy
Malware Bytes