| Danubis a întrebat:

Tocmai am achizitionat o pereche de casti SONY MDR-XD100, calitatea sunteului este destul de buna dar am o problema cu volumul, se aud foarte incet(volumul este la maxim). pot face ceva sau trebuie sa schimb placa audio?

Răspuns Câştigător
| DjMitZză a răspuns:

Pai depinde la ce asculti si eu am o perche de casti asemanatoare, Sony MDR-V150, si n-am probleme, se aud super, ori e de la placa ta audio ori sunt defecte(desi nu credthinking) sau incearca sa asculti muzica cu ele la un alt PC sa te convingi... Sper ca te-am ajutat. happy

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Mai intai incearca si o solutie mai...simpla. Intra in Volume Control (de langa ceas) si la Audio Output selectezi toate iesirile posibile si verifica sa fie deschise si la maxim.bafta!

neluL
| neluL a răspuns:

Mai intai cautam drivere pentru ea si daca nu gasesti schimbi placa audio! Dar mai intai facem treaba asta! driverele

| Danubis explică:

Am pus castile la un alt calculator cu o placa de sunet destul de buna si se aud perfect, driverele placii mele sunt la zi. dar nimic.Solutie finala o placa de sunet noua. vreo sugestie pana in 150 RON?

| raresdarkstar a răspuns:

Am o pereche de casti Sony mdr zx100w si le folosesc pentru ipod si se aude cand pe o casca cand pe o casca.Ce pot sa fac?