| FauK3 a întrebat:

Tocmai am facut un filmulet cu un server privat metin2 cu programul Fraps.Videoclipul are 6:04 minute si totusi are 3, 6 GB :-o! Imi ia 3 ore sa il pun pe youtube... puteti sa imi spuneti de ce si cum sa fac sa nu mai fie asa de...mari videclipurile?(ma refer la spatiu)
A da, am uitat sa zic ca este prima data cand il folosescbig grin
Si daca toate filmuletele facute cu Fraps vor fi toate cam la lef de mari puteti sa imi dati un program de facut videoclipuri mai bun care sa nu ocupe atata spatiu?
Astept raspuns, va dau funda +vot primul venit, primul servitwinking

Răspuns Câştigător
| DaReZon a răspuns:

Pai eu lucrez cu youtube de multi ani. Daca apesi pe upload si incarci un video el sta o gramada de timp.
Iti trebuie acest program: Windows Live Movie Maker care il poti descarca de aici: http://explore.live.com/windows-live-movie-maker?os=other
Il instalezi iar apoi intri pe el si apesi: Add Videos and Photos si cauti acel video cu Fraps. Apoi in stanga este un chenar albastru inchis; acolo apesi pe el si selectezi Publish Movie si vezi acolo ca scrie YouTube - apesi pe el si de acolo scrii Username si Parola. Iar apoi scrii titlu, descriptia etc si stai foarte putin timp ca sa se upload-eze. Noroc;)

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

1.Vezi ca ai o limita lal youtube daca nu esti partener si ce trece peste 1 gb nu ti-l baga.
2.Salveaza-l in alt format, poate il ai avi, incearca sa-l salvezi mpeg.

| Ionait a răspuns:

Il convertesti cu Sony Vegas HD. Pe youtube.com nu exista nici o limitare a marimii asa cum zice "hecarul" de mai sus. Ai o optiune sa upload-ezi folosindu-te de java sau cam asa ceva si poti urca videoclipuri mai mari de 1gb.