| EuDoarEud a întrebat:

Tocmai am primit un telefon Samsung galaxy grand prime si nu imi citeste cartela. Ce ar trebui sa fac?
Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| LupuDeu a răspuns:

In primul rand poti sa scoti cartela din nou si sa o pui iar in tel si apoi sa dai restart telefonului. daca nici asa nu o citeste, atunci telefonul ori este blocat pe o alta retea, ore acele cleme unde se introduce cartela, nu mai fac contact bine. Deci daca este a doua varinta, il trimiti cu garantie la reprezentanta

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa iei legatura cu firma si sa-l trimiti in garantie.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Care "cartelă"?
Cartela SIM sau SDcard-ul de memorie externă?

Poate revii cu detalii...
Ne mai explici dacă-i cumpărat din magazin, etc.

Toate cele bune!

| Pitica_Sebastyan_1995 a răspuns:

Ai incercat sa-l formatezi?