| Raducu_Radu_1972 a întrebat:

Tocmai ce am achizitionat un ads 007 dvr (sistem de supraveghere), am conectat un capat de fir VGA la H.264 Digital Video Recorder, iar celalalt intr-un monitor! Am bagat si o mufa HDMI din H.264 Digital Video Recorder in laptopul meu dar nu pot sa fac legatura nu am nimic care sa imi faca vreo legatura intre cele doua iar pe manul nu scrie nimic si este prost construit!
Daca stie cineva cum pot folosii programul dat de ei si cum sa pun totul in functiune va rog raspundeti? Este urgent!

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Pe HDMI la un capat trebuie sa fie un emitator iar la celalalt capat un receptor, nu merge cu emitatori la ambele capete.

| halogen001 a răspuns:

Nu cred ca merge laptopul ca monitor si nici nu capteaza semnal video de la dvr. O varianta ar fi o placa de captura pe USB la laptop si un cablu video de la DVR la placa de captura (asta numai daca dvr-ul are si iesire video in afara de vga si hdmi), dar nu cred ca asta e solutia.

Cel mai probabil dvr-ul se conecteaza in retea la un router wifi sau la internet direct si va putea fi accesat de pe calculator, laptop sau mobil.

| aalexei a răspuns:

Ai spus ca "am conectat un capat de fir VGA la H.264 Digital Video Recorder, iar celalalt intr-un monitor!" - corect. Pe MONITOR ar trebui sa apara imaginea.
Sau, in cutie este inclus un CD ce contine un soft care il inslatezi in laptop, conectezi laptopul si DVR la retea si te conectezi la DVR prin acel soft, pe ecran vei vedea video primite de la camere. Tot cu acest soft se controleaza absolut tot ce tine de DVR