| ivy a întrebat:

Salut Tocmai mi-am cumparat un Samsung C3050 nou nout din magazinwinking... Si am o problema nu imi merge functia radio big grin. Sa fie de la casti thinking eu cand le conectez imi spune ca sunt conectate si radioull trebuie sa mearga. Castile merg foarte bine in rest.

2 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Si eu am modelul acela.Conectezi castile,intri pe radio,de la optiuni dai radio fm activat si trebuie sa porneasca. Apoi cauti posturile, unele le poti baga in memorie. Daca nu merge du-te cu mobilul la magazin si eventual sa-ti dea altul decat sa te duci sa-l repari la Samsung, dureaza cateva zile.Mai incearca poate merge.Vezi daca merge radio cu difuzor pornit, adica lasi castile conectate si e o optiune care face sa se auda prin telefon radio si nu la casti.Iti urez mult succes! Eu am mobilul de un an si jumatate si nu am avut probleme, dar la cifre a crapat tastatura ca intru pe internet pe mobil, asa ca nu tasta prea mult pe el.

| Smile_3727 a răspuns:

Buna dai la setarile radioului si dai pornire deifuzor sau casti