| cristeaalex a întrebat:

Salut tocmai mi so stricat placa video de 64 mbdin placa intregala nu are probleme placa intregala mi-am cumparat placa video de 128 mb 64 biti nou| memoria pc de 512 ram | 2. 800gz| mi-am bagat-o in pc merge mi-am reinstalat windowsul si nu mai merge nici un fel de driver nici de sunet nici de video controll nimic tot in ma eroare am incercat tot feluu am instalat driverele degeaba si de la DVD pc tot nu merge sunt disperat ajutati-ma DVD are driverele de placa vide de 64 mb va rog ajutati-ma dau funda+vot mersi. ast raspunsul dv cat mai repede

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.ma-config.com/en
Intra acolo da-i Start the detection. Iti va cere sa instalezi un programel. Insataleaza-l si da-i iarasi Start the detection si apoi (cand termina) intra in My drivers. Acolo vei gasi cele mai noi drivere. Daca nu merge inseamna ca placa este defecta.

| horia2012 a răspuns:

Nu intra in panica. Ai instalat si dezinstalat de multe ori si probabil ai creat niste erori in sitem. Instaleaza din nou sistemul de operare.
Dupa ce ai terminat instaleaza placa de baza(CD-ul placii de baza).
Nu instala de pe CD driver-ul video al
placii video integrate.
Ar trebui sa ai un asemenea CD.
Dupa ce ai terminat, instaleaza driverul video al placii tale.
(ai spus ca e noua, deci ai CD de instalare al ei).