| emoboy a întrebat:

Tot nu am putut sa imi rezolv problema cu pc-ul,chiar daca i-am dat scanari cu antivirusul pe tot sistemul si la boot-are,curatare hard disk,defragmentare partitii si nimic.O problema ar fi ca dupa fereastra cu"Bun venit"monitorul se face negru(dar pc-ul a pornit), si nu stiu cum m-am gandit sa deschid manager dispozitive din tastatura.Am dat ctrl+alt+del si s-a deschis, dar fundalul ecranului era tot negru. Abia dupa 5minute mi-au aparut iconitele cu bara si imaginea de fundal.Si dupa asta am mai stat 10 minute ca sa se deschida antivirusul si netul.Nu stiu ce sa-i mai fac.In safe mode porneste imediat, dar nu cu net sau cealalta optiune.Ce sa-i mai fac?

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Posibil sa ai cateva sectoare proaste pe HDD. Descarca asta HDD sentinel car e nu e gratis si fa o verificare a HDD:
http://www.hdsentinel.com/

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Inainte sa te apuci sa faci pe eroul si sa reinstalezi aiurea windows-ul sau mai stiu eu ce sa mai faci pe acolo, incearca doua chestii din safe mode:

1. scrie in run: msconfig. Ti se va deschide o fereastra si incearca de la servicii si de la startup sa scoti cat mai multe programe care ti se par ciudate sau nu au descriere.

2. scrie tot in run: eventvwr si ti se vor afisa evenimentele sistemului. Te uiti si tu pe acolo ca maimuta si vezi daca ti se pare ceva ciudat. Sau care se repeta de prea multe ori aiurea. In general e bine sa te uiti la erori si warninguri.

| Deyu_Andrei_1995 a răspuns:

Reinstalarea windowsului e cea mai buna solutie... in general pc ruleaza greu atunci cand este hdd foarte full... totusi incearca sa il si cureti in interior sa ii pui pasta termoconductoare la procesor si sa reinstalezi windowsul eventual daca ai de unde pune la motorasul culerului de la sursa si cpu niste ulei finwinking aceste lucruri vor imbunatati foarte mult performanta pc-ului tauwinking