| SilentDark a întrebat:

1)Cum aflu ce tip de memorie RAM are laptopul meu?
2)Daca are DDR2 cum aflu daca e compatibila cu DDR3?
3)Ce este memoria DDR3 SODIMM?

4 răspunsuri:
| nutuxcristian a răspuns:

Ia-ti de pe net programul CPU-Z si afli tot ce vrei in legatura cu performantele laptopului. Apropo, ce laptop ai? Vreau si eu sa-mi iau.mersi

| alin567 a răspuns:

Are DDR2 667MHz si poate fi upgradat pana la 4. Trebuie sa pui tot DDR2. Si SODIMM vine de la small outline dual in-line memory module

| MilkyWAY3027 a răspuns:

Descarca Everest Home Edition 2.20 (gratuit) de aici: http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/Everest-Home-Edition.shtml si aflii ce componente ai in laptop (inclusiv tipul de RAM)

| SilentDark explică:

Multumesc pentru sfaturi, iar laptopul meu este Acer Aspire 5542. E ceva mai vechi dar imi merge destul de bine insa as vrea sa ii schimb componentele!