| anonim_4396 a întrebat:

aș dori sa aflu si eu cum fac screenshot pe un Samsung Galaxy Tab 2 7.0 cu android 4.1.2 jellybean.
FUNDA

Răspuns Câştigător
| DavidOsam a răspuns:

Apesi pe butonul Power si Volume Down in acelasi timp. Tine apasat doua secunde.

2 răspunsuri:
| BeatriceL90L a răspuns:

Buna. Eu nu mi-am descărcat nimic. Am aflat şi eu ca cu tab2 s galaxy poti face o captura de ecran apasân concomitent butonul power şi tasta de volum mic. O să se audă acel sunet de poză. Poza o gaseşti la poze într-un album screenshot.
E simplu de tot.

| Xtzf5542 a răspuns:

Salut :]. In Google Play gasesti aplicatia ScreenShot UX. Este foarte buna, putin sacaitoare, pentru ca pana nu o opresti din Manager, iti ramane butonul print pe ecran, dar isi face bine efectul :]. Bafta