| gReenHouse a întrebat:

Acum 3-4zile mi-am reinstalat widowsu si acum cand dau click pe un mail care il primesc mi-l deschide cu internet explorer cum fac sa mi-l deschisa cu Google Chrome?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că orice link ţi-l deschide "automat" cu Internet Explorer deoarece acesta este setat ca browser prestabilit.

Trebuie să intri în Google Chrome, în dreapta sus ai un "pătrat" cu Meniul Chrome, dai clic pe el şi intri Setări, iar acolo jos pe pagină ai opţiunea "Browser prestabilit" şi apeşi pe "Setaţi Google Chrome ca browser prestabilit".

Dai un restart la Pc, apoi, ar trebui ca să-ţi deschidă toate linkurile "automat" cu Chrome.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezisntaleaza si baga chrome iar si iti va aparea.setati chrome ca prestabilit? si dai da...numai intra in setari ca e nasol nu merge mereu corect