| Zuzumilk26 a întrebat:

Acum am un router de la Telekom, un model mai vechi. Daca imi cumpar alt Router cum il fac sa meargă? Sa primesc semnal wifi de la.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut!

Pai dupa ce il cumperi, in functie de modelul respectiv (desi ar trebui sa fie cam la fel principiul), il instalezi si il pui in folosinta. Conectezi cablul de internet la router, il pornesti si intrii la 192.168.0.1 (sau 1.1 la final) si bagi "admin/admin" in principiu, si ar trebui sa iti apara oricum un quick setup care ar putea sa te ajute.

Este plin de tutoriale pe internet. Vezi si: https://www.media-max.ro/......c-telekom/

Numai bine si bafta sa ai! ^_^

| Zuzumilk26 explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc!

| Zuzumilk26 explică (pentru DoarBogdan):

Am vrut sa iti dau ție funda. Scz. Din greșeală.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Nu este nicio problema, nu asta conteaza big grin Conteaza ca te-am ajutat (sper) ^_^

| Zuzumilk26 explică (pentru DoarBogdan):

Ok.Mulțumesc mult!