| xSoulOfLight a întrebat:

Acum cateva zile mi-am luat un nou pc cu windows 8 instalat.
Cand l-am deschis imi dadea eroarea asta :
Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key.
Va rog ajutati-ma. Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| CBits a răspuns:

Mi-e greu sa cred ca asta este singura optiune de boot-are la un desktop nou.
Ceva documentatie ai primit impreuna cu computerul cumparat?
Ai incercat sa citesti ce spune in ea despre ordinea de boot-are?
Cd/Dvd-ul da semne ca ar fi conectat la placa de baza, adica este detectat in Bios?
Poate au uitat sa il conecteze la placa de baza, sau poate s-a miscat ceva la transport.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Trebuie sa intri in bios.,sa setezi hdd, il pui pe primul si salvezi, dupa aceea o sa mearga. Daca nu stii sa inttri in bios, cheama pe cineva, succes.

| Moshoo a răspuns:

Mi-e greu sa cred ca n-ai umblat la el, nu se poate strica singur.
Oricum intri in bios apasand tasta del in timp ce pornesti pc-ul.