| Danyelutzuu a întrebat:

Acum cateva zile mi-am scapat tableta Allview Speed City si am spart ecranul si nu mai merge touch-ul! Si as vrea sa imi spuneti cam cat m-ar costa sa schimb display-ul. Am sunat la un service unde imi reparam laptop-ul s au zis ca ma costa 200 de lei( 2 milioane) e cam mult zic eu avand in vedere ca un coleg sia reparat la un service Data System unitatea + ca si-a schimbat placa de baza si l-a costa 120 de lei...va rog... funda la toate raspunsurile

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Pai la telefoane/tablete costa foarte mult deoarece sunt sofisticate. Calculatorul e normal sa coste mai putin, poate placa de baza pe care i-a pus-o e praf si de asta nu a platit asa mult pe ea, ca sa ii repare lui PC-ul da 50 de lei + cat a mai dat pe placa de baza. Revenind la tableta, eu mi-am spart telefonul care e si el Allview si tot asa nu imi mergea nici touch-ul. Am dat 100 lei sa il repar. E normal sa coste mai putin, eu am telefon, tu ai tableta. Deci mai jos de 150 lei oriunde te-ai duce nu gasesti. Funda?

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Pai tot atat.ecranele sunt scumpe.precis.

| BlackNinja a răspuns:

Ar fi mai bine sa iti iei alta tableta.Din cate stiu eu sa schimbi ceva la un telefon/tableta e foarte costisitor.

| iNowGSM a răspuns:

Salut,

Touchscreenul pentru Allview Speed City este DOAR 50 lei + 20 lei transport prin DPD.

Pretul de 200 lei pe care l-au comunicat cei de la service mi se pare PREA EXAGERAT pentru modelul asta de tableta :-).

Poti face o comanda la noi pe site - iNowGSM.ro