| Chiriac_Robert_2000 a întrebat:

Salut, TPU. Acum o luna mi-am cumparat un PC. Mergea foarte bine dar in ultimul timp am mai putine fps-uri la jocuri. Precizez ca memoria ram in timpul unui joc este cam 60-70% si am 4GB. Ar trebui sa mai adaug inca 4?

3 răspunsuri:
| Vooortex a răspuns:

Si la procesor nu te-ai uitat cat iti consuma? Si nu uita ca si placa video conteaza foarte mult.

| FrozEenSoul a răspuns:

Poți sa ii mai pui încă 8. De unde sa știm noi ce și cum dacă nu îți știm configurația. Fraților. când întrebați ceva dati mai multe detalii dacă vreți și răspunsuri pe măsură.

| Chiriac_Robert_2000 explică:

Am placa video Asus radeon r7 260 2gb 128 bit, procesor amd fx 4400 quad-core 3, 8 ghz, monitor 1366x768