| andrei141995 a întrebat:

Acum cativa ani mi-am cumparat un pc.si am vazut ca mi-a scazut memoria ram.am fost sa mai adaug ram dar nu mergea, nu-i citea.care este problema? o fii placa de baza?

Răspuns Câştigător
| dalea a răspuns:

Poate nu ai cumparat tipul de memorie care se potriveste la placa ta de baza.Astea sunt de 2-3 feluri si trebuia sa mergi cu cartea tehnica de la placa de baza ca sa ti se dea tipul potrivit (DDR1, DDR2 sau nu mai stiu exact cum ).

1 răspuns:
| andrei141995 explică:

Am ddr se potriveste si sdram. oar daca ii scot pe astia actuali si ii schimbi cu unii de 512 ar merge? cand am fost la magazin am fost sa mai adaug nu sa ii inlocuiesc