| alexdowny a întrebat:

ajutati-ma si pe mine:de ieri calculatorul meu nu imi mai arata imaginea pe monitor si dupa ce porneste imi bipaie in continuu la 2-3 secunde. del a ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Foloseste metoda de depistare a componentei defecte prin eliminare.
Si anume extragem din sloturi memoriile ram, placa video, deconectam, hardul si dvd -rom.
si vom porni computerul doar cu Placa de Baza si Procesor. Daca se mai aud acele beep-uri defectul provine de la Placa de Baza, daca nu se aud beep-uri vom conecta pe rind componentele, De ex. dupa conectarea modulului ram se aud beep-uri, atunci tragem concluzia caci ramul este defect.Asa vom proceda cu fiecare componenta in parte pana depistam componenta defecta.

| Bogdanovici24 a răspuns:

Cel mai posibil e de la placa video!happy