| tudor417 a întrebat:

Am 3 antivirusuri in calculator : Kaspersky- care nu e in licenta(nu functioneaza)
Avast care e.
Mc Afee antivirus care merge. Am inteles ca daca ai mai mult de 1 antivirus in calculator...nu-i bine.
Am incercat sa strerg kaspersky-ul...dar cere "Cerere de SYSTEM"
Eu nu stiu ce-i asta si nu ma descurc... Ajutor va rog!
Mersi! Dau funda pentru ajutorul vostru

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Ca sa dezistalezi un antivirus / orice tip de program intri in control panel -> unninstal a program, si cauti acolo ce vrei sa dezinstalezi. Niciodata sa nu bagi mai mult de 1 antivirus in pc, pentru. ca 1 la mana, iti faci pc-ul varza in cateva zile, se pot gasi intre ei ca fiind un virus si incep a se ''razboi''.

| tudor417 explică (pentru Jipa95):

Mersi frate! Am avut ce sta in fata calculatorului uncercand sa-l sterg! Poftim FUNDA!

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Nu pentru ca daca iti intra un virus iti vor intra in conflict. in ce sens? daca iti intra un virus in calculator primul antivirus va incerca prima data sa-l blocheze, la fel si al doilea, primul va incerca sa-l stearga insa al doilea l-a blocat ca sa-l stearga el dar nu va putea nici el pentru ca nu-l lasa primul si atunci "innebuneste" calculatorul. de asta trebuie folosit doar 1 antivirus activ pe calculator. pentru ca sa stergi kaspersky iti recomand utilitara asta http://www.bleepingcomputer.com/download/kasperksy-lab-products-remover/

| BaNkIeE a răspuns:

Descarca CCleaner.Cu el poti face uninstal la orice programa, inclusiv la antivirus.Deasemenea poate sa ati curete sistema.Bafta.

| CostiG a răspuns:

Nu mai poti sa il stergi. Trebuie sa instalezi windows-ul iar