| anonim_4396 a întrebat:

am aceasta placa de baza: http://www.oktal.ro/......64572.html nu stiti ce pci express are? 2.0, 2.1, 3? va rog ca vreau sa imi cumpar placa video

Răspuns Câştigător
| Crytek6 a răspuns:

Poti monta orice placa video, nu conteaza ce fel de pci are.

Daca vrei o placa video buna uitate sa aiba 128 biti+ si de preferabil memorie DDR5 sau 3

2 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Merge orice placa video care are PCI-e chiar daca acesta e 2.1 2.0 3.0 nu vor scadea performantele, in plus toate PCI-e sunt compatibile intre ele
Ce placa video vrei sa cumperi si care este bugetul

| IulianP a răspuns:

Slotul este PCI-e 1.0 dar poti monta linistit si o laca video PCI-e 2.0/2.1/3.0 deoarece sunt compatibile intre ele.

La ce placa video te-ai gandit?