| Rambokay a întrebat:

Am achizitionat de 3 zile un Sony Ericsson Xperia x8 si vreau sa imi iau jocuri pe el cu ajutorul aplicatit,, Market,, dar cand imi fac contul si astept acolo cand dau Next la final zice ca telefonul are o problema si sa revin mai tarziu. De ce se intampla asta? Trebuie sa fac upgrade la android ca sa mearga? Apropo, lasati-mi un link unde imi arata un tutorial despre cum sa imi fac update la android. Multumesc anticipat. Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Megaquest a răspuns:

Si eu am x8 si la mine nu a facut asa...La mine a mers sa imi fac cont..vezi ce versiune are androidul 1.6 sau 2.1? 2.1 este cel mai recent update si singurul pe care o sal mai faca. http://www.youtube.com/watch?v=GPCTw_g1ja8 uite tutorialul. Daca ai 2.1 deja instalat incearca sa-ti faci cont de pe pc si apoi poti sa te logezi pe cont de pe telefon.Dar sa stii ca merge sa instalezi orice aplicatie si de pe pc daca nu ai wireless sau internet pe cartela cu ajutorul cablului de date. succes