| GoodLuck15 a întrebat:

Am aranjat eu cum am stiut cablurile carcasei,adica mai pe scurt am facut un fel de wire management, dar pe spatele placii de baza sunt niste cabluri care la graba nu le-am mai legat corect intre ele si stau lipite unele de spatele placii de baza.
Se poate intampla ceva daca stau asa? E posibil sa fac in timp scurt sau ceva? La pornire nu am avut probleme dar sa nu am pe parcurs.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde pentru ce sunt acele cabluri, ce functie au.
Practic, nu vad pentru ce sa fie montate cabluri sub placa de baza, poate doar daca au fost prea lungi si sa nu se incurce cu alte componente.

| GoodLuck15 explică (pentru Bula):

Sunt ramase de la wire management,nu le-am legat corespunzator si ele sunt in spatele placii de baza, cablurile carcasei, cablul de la conectarea placii de baza, cablurile de la ventilatoare, etc.

| Bula a răspuns (pentru GoodLuck15):

Pai... nu stiu...
Cum iti mai functioneaza calculatorul, daca n-ai legat corespunzator cablurile la placa de baza?

| DavidoffUser a răspuns:

Nu fac scurt ca n-au cum, iar daca, ipotetic vorbind, era posibilitatea sa-ti faca, iti facea de cand l-ai pornit si nu " pe parcurs ".

| GoodLuck15 explică (pentru DavidoffUser):

Problema este ca eu si cand vreau sa inchid capacul lateral de pe partea cu cablurile din spatele placii de baza, se inchide foarte greu, il pot inchide doar fortat si imi e sa nu se strice ceva daca cablurile stau asa fortate din cauza ca probabil nu le-am legat ok cu soricei.
Ce parere ai sa las asa capacul lateral cu cablurile fortate sau sa ma chinui sa le leg calumea desii sunt mici sanse ca eu sa reusesc astalaughing?

| DavidoffUser a răspuns (pentru GoodLuck15):

Nu prea e bine asa.Din ce descrii tu placa de baza nu prea sta paralela cu carcasa, sta indoita mai mult, ca ai acum niste cabluri pe sub ea e alta chestie, dar nu trebuie fortata, ea trebuie sa stea cat mai natural si in pozitie dreapta pentru ca la un moment dat cedeaza si crapa de distrugi tot.Decat asa, mai bine fara wire management.

| GoodLuck15 explică (pentru DavidoffUser):

Dar nu placa de baza sta fortata.Cablurile care sunt ascunse si legate prin spatele placii de baza stau fortate si abia pot inchide corect capacul lateral din cauza lor.

| DavidoffUser a răspuns (pentru GoodLuck15):

Da-le dracu de cabluri, ca alea nu conteaza, doar nu se rup ca le fortezi 5 mm.Asa stau in toate carcasele.

| Alll3x a răspuns:

Nu stai calm nu vei avea probleme