| Bogdan2111s a întrebat:

am avut windows7 cu 32 biti si aveam 2.75 sau 3.75 din rami uzabili iar unu mi-a spus ca sa intalez win7 cu 64 dar tot atata am uzabili de ce oare. baiatu ala mi-a spus ca o sa am mai multi rami dar mi se pare ca am mai putini ca la 32 aveam 2.75 si acum 3.75

Răspuns Câştigător
| Anonim0100 a răspuns:

Salut Iulian.

Varianta de 64 de biti mananca 4 4gb de ram deci trebuie sa ai 8.

Varianta 32 mananca doar 2 sau 1.

Deci treci inapoi pe 32 de biti si lasa 64 in pace.

Baiatul care a spus ca o sa ai mai multi rami habar nu are despre ce vorbeste.

Numai bine!

2 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Orice distributie pe 64 de biti. Daca ai 4gb de memorii ram pe distributie de 32biti o sa iti recunoasca mai putin.

| Mitrea_Octavian_1993 a răspuns:

Pai daca ai windows 7 64 biti la unele versiuni (home premium mi-a facut mie) iti da o parte din memorie ram utilizabili. Daca mai pui inca un modul de memorie ram ii probabil sa iti dea la fel dar la capacitate mai mare o sa ai de utilizat.Incearca sa schimbi windowsu 7 cu ultimate 64 biti si nu ar mai trebui sa iti dea asa