| SundMax a întrebat:

Salut,TPU

am bulit un stik de memorie de 4gb in timp ce instalam un windows xp si am vrut sa fac partii si din greseala am sters memoria de pe stik in timp ce stikul era introdus in pc.se mai poate face ceva cu stiku sau este de aruncat, uite un link cu problema (http://www.youtube.com/watch?v=xEZDpHS37ok) ce imi arata mie cand vreau sal formatez.cine ma ajuta urgent dau funda! Ms!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai avut dreptate! Se pare ca s-a dus de tot.

| MskDesign a răspuns:

Salut
Uite incerca cu comenzile astea in cmd

Start->search->cmd->click dreapta->run as admin

diskpart->enter

list disk->enter

select disk 2(diskul cu cea mai mica marime in mb)-> enter

clean->enter

create partition primary->enter

select partition 1->enter

active->enter

format fs=fat32 ->enter

exit->enter

P.S. Sa-mi spui daca a mers.

| SundMax explică (pentru MskDesign):

Dupa ce scriu comanada diskpart si dau enter nu imi mai merge tastatura, Mersi de raspuns!