| anonim_4396 a întrebat:

Am cateva probleme la comuter: nu imi merge nici un joc pentru ca a patit ceva placa video dar nu stiu ce si vreau sa ma ajutati cu un program sau o placa iefitina si cealalta problema orice Anti-Virus as pune sistemul de operare imi spune ca nu actioneaza, nu face nimic si trebuie sters. Dar inca o problema computerul se blocheaza foarte repede si nu stiu din ce cauza. Am Windows XP. Va rog, ajutor!

Răspuns Câştigător
| Ceriik a răspuns:

N-ai ce face. Trebuie sa reinstalezi windowsul.

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Poate s-a ars ceva pe placa. Desfa calculatorul si scoate placa video. Vezi daca se mai blocheaza fara ea. Daca merge, trebuie sa instalezi de pe CD-ul placii de baza (daca-l ai) diver-ul video (ceva de genul
S3 graphics), sau il cauti pe NET pentru XP.

| anonim_4396 explică (pentru horia2012):

Mai am CD-ul.

| anonim_4396 explică (pentru horia2012):

Si cu Anti-Virus-ul ce fac?

| horia2012 a răspuns:

Pentru anti virus, probabil ai incercat mai multe si ai dat putin peste cap sistemul. Descarca asta gratis si fa o curatenie in sistem:
http://www.amltools.com/
(-"scan", termina- "fixall"
- "disk cleaner", start, termina-"'delete selected")
Restar si incerci un antivirus gratis.

| anonim_4396 explică (pentru horia2012):

Mi-e frica pentru ca scaneaza foarte multe chestii si pot fi importante.

| horia2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu il folosesc de 1 an si nu sterge nimic din ce este important. Scaneaza multe pentru ca are multe. Nu l-ai curatat de mult timp. (sau poate deloc). Dupa ce termina, fixall-OK. Restart.

| stlucian a răspuns:

Pentru inceput ar trebui sa cureti(in interior de praf cooler-ele cu un aspirator)
Asta se intampla vara!
Apoi daca nu merge trebuie schimbata pasta termoconductoare dela procesor! In mare parte asta face necazul tau! SE INCINGE repede!
FA treaba cu aspiratorul thumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cu Anti-Virus-ul ce fac?