| Dexxter13 a întrebat:

Am cumparat un prelungitor USB in speranta ca o sa am mai mult semnal cu modemul ( un Huawei 3131 21, 6 mbps de la RDS) insa am o promblema, cand conectez modemul cu prelungitorul imi apare ca se conecteaza dar in momentul cand trebuie sa porneasca modemul se opreste sau se deconecteaza...prima data am zis ca e prelungitorul stricat insa am conectat si mouse-ul si tableta dar cu acestea functioneaza.Este o defectiune de soft sau sunt de vina sloturile 2.0(posibil nu dau tensiunea corespunzatoare)? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| rater1994 a răspuns:

E posibil sa fi dat peste cap softu.Da-i un reset (in spatele modemului ai un loc unde poti introduce un ac.Introdu un ac timp de 10 minute pentru a-si da reset)Dupa ce si-a dat reset reconfigureaza-l.