| AtAt_Eu_Shi_1973 a întrebat:

azi am vrut sa imi conectez tableta smartab la tv, am cumparat mufa hdmi l-am conectat, prin tableta imi arata ca e conectat dar la tv imi spune lipsa semnal erificati alimentarea cu energie a dispozitivului conectat si conexiunea cablului sau selectarea sursei habar nu am ce sa i fac ajutor? funda!

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Ai selectat la TV conexiunea sa fie prin HDMI?

http://www.youtube.com/watch?v=QK97BRMo3ng

sau vezi aici mai jos video:

http://videotutorial.ro/......ial-video/

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S. In meniul TV-ului exista "conectivitate"/"semnal" sau ceva apropiat acolo trebuie sa alegi HDMI

| AtAt_Eu_Shi_1973 explică (pentru stlucian):

Am selectat conexiunea hdmi si tot la fel

| stlucian a răspuns (pentru AtAt_Eu_Shi_1973):

Verifica cablu HDMI(cu un PC/laptop)
Desi seamana foarte bine cu un cablu USB, acesta are in interior 19 FIRE. Ce este diferit la acest cablu, este faptul ca poate transmite un continut cu o latime de banda de 10.2 Gbps.