| Romanul_Fericit_Cosmin_1992 a întrebat:

am dezfacut un calculator vrchi si nu stiu in ce sa invelesc procesorul (cpu-ul). Si pasta termoconductoare poate sa ia foc? Am sterso cu un servetel si nu vreau sa am probleme happy

1 răspuns:
| halogen001 a răspuns:

Pasta termoconductoare nu ia foc, asigura racirea procesorului - face un contact termic mai bun intre procesor si radiator. Am inteles ca mai merge si fara pasta, dar mai sigur e cu pasta, contactul termic e mai bun si racirea asigurata.