| LaGGeR1990 a întrebat:

Am facut o prostie. Deci am intart pe un site online de jocuri si cum am intart imi aparea de la Avira ca e un virus. Am dat scanare a gasit cativa mici. Cineva mi-a spus ca Avina nu e bun asa ca am instalat Eset Smart Security 7. Imediat cum l-am instalat mi-a aparut ca am un Trojan :( Am o poza : http://s7.postimg.org/rgzktgwuz/Untitled.png

Cum pot scapa de el? Si poate cand am intart pe site mi-a bagat un Trojan. S-ar putea sa imi bage si un keylogger in pc?
Spuneti-mi va rog cum sa scap de Trojan si tot timpul cand aprind pc-ul imi apare de la Antivirus ca il am:(

Si cateodata imi apare ceva de genu : siteul a fost blocat, si scrie un link.
Va rog sa ma ajutati sa scap de virus.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Romeo44 a răspuns:

Incearca sa intri in eset si vezi la scan history si apoi la found virus.Dai acolo si la actiune dai delete.
Linkul ala iti spune ca e blocat fiindca de pe el ai luat un virus.

| MihaiSmecker a răspuns:

Buna, Iti recomand sa instalezi Malwarebytes sau Superantispyware sterge toti virus.Iti recomand sa iei kaspersky si un anti-malware. Bafta!

| MihaiSmecker a răspuns:

Buna, ia un Anti-Malware, Superantispyware si Malwarebytes.Iti recomand sa iti iei kaspersky si un anti-malware sa nu ai probleme de virusi periculosi ..Bafta!