| Nycku1999 a întrebat:

Am facut un Stick boot-abil cu Windows 7 folosind rufus. Numai ca atunci cand ii dau sa boot-eze imi spune : "Disk read error". Cum pot rezolva asta?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Incearca sa faci stick-ul acela si cu UUI : http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/
Sigur merge cu asta.

| RaduTN a răspuns:

Deschide calculatorul si uita-te la Hard Disk, baga foarte bine cablurile SATA, daca totul este in regula pe partea Hardware si tot asa face inseamna ca este de la Stick, baga Windows 7 pe un DVD si incerci sa bootezi de pe DVD-ul acela, ar trebui sa mearga.

| wasilika24 a răspuns:

Incerca al windows 7 sau alege alt format nsft sau fat32