| RC22 a întrebat:

Am instalat pe laptop win7 si vreau sa instalez xp.Atunci cand apas butonul pentru boot cd nu imi apare instalarea windows-ului xp ci imi apare un meniu unde scrie:"Windows 7" si ceva de genu"Diagnostic Tool".Am inteles ca trebuie sa formatez windowsul, dar dupa ce il formatez nu sunt sigur ca voi putea instala windows xp deoarece in timp ce aveam win 7 nu puteam sa dau boot cd. Voi ce stiti? ma puteti ajuta? ati incercat asta? dau FUNA!

3 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Recomandarea ar fi sa ramai tot la Windows 7! Vezi intr-un articol detaliat si de ce! Succes! http://laptopnews.ro/de-ce-microsoft-windows-7.html

| WR104 a răspuns:

Poate cd-ul de il ai in unitate de pe care vrei sa instalezi xp ul nu e bun.

| fabilescu a răspuns:

E o problema pe care am avut-o si eu.din moment ce ai windows 7 instalat nu mai merge sa bagi xp pentru ca e o versiune mai veche.singura modalitate de a baga xp pe el e sa faci un stick bootabil cu xp si instalezi de pe el
uite aici cum sa faci pas cu pas
http://www.go4it.ro/......l-3124245/
sper ca te-am ajutat