| ςσsmiη a întrebat:

Am instalat recent un program care mi-a creat un nou user la windows si acum cand deschid PC ma pune sa aleg dintre userul vechi si cel nou. Intrebarea este cum pot face ca atunci cand deshid pc-ul sa imi intre direct in desktop (si cum sa sterg userul nou creat), la fel ca pana atunci cand mi-am instalat programul (pe care l-am dezinstalat si n-am rezolvat nimic)
Merci happy

Răspuns Câştigător
| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Dai Start - Click pe numele tau/Poza dupa ce iti apare control panelu, alegi Manage Accounts si o sa iti apara o lista cu toti userii, dai click pe cel care vrei sa il stergi si alegi Delete Account. Asta e tot. PS pe win7 bineinteles. Xp nu mai stiu.

2 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

A. Dupa primul restart:
Dau Start => Run => control userpasswords2
b. Aici aleg userul pe care vreau sa fie activ la pornirea PC-ului si ii dau sa nu ceara parola; imi cere o singura data parola si gata!
Funda!