| Bendes a întrebat:

Sallut am facut si eu o prostie am instalat un windows pe 2partiti unul l-am sters si s-a rezolvat merge perfect! Dar mi-a ramas bootul si ma pune sa aleg cand deschid PC am Win 7 Home Premium cum sterg bootu ala care numi foloseste?

Răspuns Câştigător
| PureEvil a răspuns:

Tastezi in RUN "msconfig", te duci la boot.ini,dai "Check all boot paths" si o sa iti arate ca ai doua din care unul este incorect si te va intreba daca doresti sa il stergi.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Reformateaza partitia aia cu windowsul sters!

| ταξιδιώτης a răspuns:

Deschide discul de pe care ai sters win\in bara de meniu click pe instrumente\optiuni folder\vizualizare\bifezi arata fisierele si folderele ascunse\mergi mai jos si debifezi ''se ascund fisierele protejate alesistemului''\ok... abia acum vei putea sterge tot win sau mai simplu click dreapta pe discul cu pricina si-l formatezi daca nu mai ai altceva pe el

| Violent a răspuns:

Se sterge boot-ul doar daca fisierul se numeste boot.ini apasa pur si simplu DELETE

| xxcatalinaxx a răspuns:

Pai l-ai sters sau l-ai dezinstalat? daca decat l-ai sters pe al 2-lea atunci dezinstaleazal daca nu sty roaga pe cineva care se pricepe la calcularoare...mult succes si Bafta