| AlexandruCool a întrebat:

am laptop Toshiba Satellite C855-1CT si am incercat sa instalez windowsul de pe cd.Cand a ajuns sa selectez partitiile am dat restart din greseala si dupa imi aparea "error loading operating system". Ce trebuie sa fac ca sa mearga din nou?

Răspuns Câştigător
| Andrei1099 a răspuns:

Intra in setarile bios-ului si de acolo caut o optiune "boot menu" si pui unitatea optica pe primul loc. Urmatorul lucru pe care il faci este sa intri in boot menu si (F2, F12 sau DEL) si de acolo selectezi unitatea optica in care ai pus cd de instalare, care obligatoriu trebuie sa fie bootabil.

4 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Pui din nou CD cu vindows si faci totul de la inceput. Daca nu merge cu acel CD incearca cu un alt windows. trebuie sa mearga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Restartezi calculatorul cu cd-ul de la windows in el si la un moment dat va aparea mesajul "Press any key to boot from cd...", apasa orice tasta, lasa-l sa incarce si reinstaleaza sistemul de operare.

| AlexandruCool explică:

Am incercat nu merge...

| NOTICE a răspuns:

Reia instalarea sistemului de la inceput asta te va ajuta.cel putin la mine asa a functionat...Bafta!