| Masca100 a întrebat:

Salut TPU

Am luat si eu un laptop Compaq si nu ma pot conecta la net.Am Windows 7 si am bagat userul si parola dar tot nu merge, trebuie cumva wirelees?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E pe cab netul sau pe Wifi?
Daca e pe cablu și ai net de la erdeesh tebuie să creezi o conexiune nouă de tip broadband DSL și apoi să pui user și parolă.
La wifi depinde de rețea.Sunt unele zone unde sunt hotspoturi cu wifi gratis.Succes

| Masca100 explică (pentru DeyCj):

Sunt pe wireless, deci imi trebuie un program sau cum?
Poti sa-mi explici mai pe larg, te rog!

| DeyCj a răspuns (pentru Masca100):

Dacă wireless-ul este activ ar trebui să îți apară rețelele disponibile acolo în networck manager.Ca să te conectezi trebuie să vezi care din ele nu sunt parolate. Dacă știi parola lka vreo una din ele atunci trebuie introdusă.Pe Windows nu mai țin minte dacă apare rețeaua parolată cu un lăcățel sau nu.Succes