| pulx a întrebat:

Salut am si eu o problema am luat un laptop nou am bagat windows 7 pe el si nu stiu de ce nu imi merge net-ul chiar daca am bagat parola si numele.Am bagat la parola si IP.

1 răspuns:
| nashu40 a răspuns:

Salut.
In primul rand verifica daca ai instalat toate driverele sau daca le-ai instalat corect.
Pe urma suna la firma de la care ai net si comunica-le codul MAC. In cazurile cand ti-ai schimbat pc-ul trebuie sa le comunici acest cod, pentru ca la ei in baza de date e codul MAC al placii video anterioare pe care ai avut-o.
Acest cod iti apare scris mare atunci cand intri pe orice browser. Daca nu iti apare, scrie www. google.com si da enter si va apare.
Bafta!