| Starkid1 a întrebat:

Salut TPU! Am luat un laptop cu ryzen 5 4500u, 8ram, 512gb ssd, 14''. Am mai pus acum aprox o sapt o intrebare, in freedos efectiv nu tinea bateria. Apoi am pus win10pro si am alte rezultate. Bateria tine intre 6-8 ore folosire normala (pe net, ofiice tasks etc) l-am testat doar pe yt in 1080p si un full charge ar tine putin peste 6 ore. Aprox intre 3-5 minute pe procent. Pt o baterie de 44.5 wh, este ok sau e cam putin? Multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal

| Starkid1 explică:

Am uitat sa mentionez faptul ca nu e pe economisire, e pe a doua trapta. Acum de ex am 14%, s-a trecut el pe economisire si arata o ora 30 estaimat, iar fara economisire o ora si 10 minute.