| chuck6 a întrebat:

am mai pus de cateva ori intrebarea asta dar nu prea m-am lamurit.
Deci, eu am un procesor Intel Core 2 CPU 1, 86 GHz si o platforma ASUS P5KPRO.
Intrebarea este: se potrivesc urmatoarele: "Intel Celeron Dual Core E3400 (2X2, 6) Box" sau "Intel Sockel 775 Celeron Dual-Core Processor E3400 Box Prozessor (2600MHz, L2-Cache)" sau "INTEL Celeron DualCore E3400 2600MHz 1MB FSB800 LGA775 boxed CPU"?
Iata linkul:http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss? __mk_de_DE=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Daps&field-k eywords=Intel+Celeron+Dual+Core+E3400+Box.
Astept raspunsuri si dau funda.

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Acum trebuie sa stii si detaliile la placa de baza degeaba pui tu socket 775 cu 1000 si ceva FSB daca placa de baza nu iti suporta atat FSB cauta detalii pentru placa de baza.
http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asus/p5k-pro/ uite aici detalii despre placa de baza pe care o detii trege de acolo concluziile despre capacitatea ei si despre procesoarele suportate

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca e 775 suporta. Dar nu iti recomad sa schimbi acel core 2 duo doar de dragul ghz.intelcore2duo e mai bun decat orice celeron spre ex.

| chuck6 explică:

Mersi fratilor, m-am lamurit.