| ItsMatrix a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor. Recent mi-am luat un nou PC.4GB Ram, 400GB Hard Disk, 2.7 GHz si altele.
Cand il aprind imi spune :Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device.

Singurul CD pe care l-am primit cu calculatorul este un CD Acrock. Cand bag acel CD si dau enter, ma baga in ceva ASROCK UEFI SETUP UTILITY. ( http://www.asrock.com/support/faq/100.jpg )

Nu inteleg ce naiba trebuie sa fac? Tre sa instalez Windowsul 7? Ce fac acolo?
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Intra in bios la boot, si muta alea de pe 1 st, pune altceva si tot asa pana nu iti mai apare. El este setat acolo ca si cand ar trebui sa bagi un cd in el, si asteapta cd-ul cu sistemul de operare.

| ItsMatrix explică (pentru Jipa95):

Vrei sa spui ca el are deja instalat sistemul de operare? Deci eu trebuie sa schimb chestia aia sa numai imi dea asa. O sa incerc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa instalezi un sistem de operare (de preferat windows, dar poti instala cred si linux ubuntu)