| benga133 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor. Recent mi-am reinstalat Windowsul pe notebook si am trecut de la 7 la XP sp3. Am incercat sa instalez Plugin-ul pentru Videocall de la Facebook si m-am trezit cu o mare problema, cel putin pentru mine! Dau click pe install imi porneste downloadeaza si cand sa se instaleze imi iese direct din el. Pentru ca mi'e teama sa nu fiu inteles voi posta cateva poze!

http://postimg.org/image/xd8h4jh2x/
http://postimg.org/image/lcn13t9o9/
http://postimg.org/image/9kz5t0f21/

Imediat dupa ce am facut print la a 3-a poza mi-a iesit din instaler, va rog frumos ajutati-ma!

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Tu in loc sa ramai unde esti regresezi sau cum? Daca pe laptop ai avut wind 7 pai ramai la ala eventual mergi mai departe nu da inapoi.Pai nu e de mirare ca iti merge cum merge. Wind XP deja este depasit si in curind nimic nu va mai functiona pe el nimic.Nici chiar netu si nu stiu de ce va tot intoarceti inapoi.Ma si mir cum de nu tiai instalat wind 98 sau wind 95. Apoi anumite componente din calculator pur si simplu nu vor functiona cu un wind vechi.Voi credrti ca gata XP este cel mai bun. Daca era bun nu mai scoteau aia alt wind.Cel mai bun wiond este 8.

| benga133 explică (pentru relian):

Auzi dar de unde deduci tu faptul ca am regresat? Daca eu ma inteleg mai bine cu XP-ul este vreo problema? Ca sa stii si tu am un notebook eMachines eM350 poti sa te interesezi sa vezi detaliile tehnice, datorita caruia nu am putut sa imi instalez Windows 7 ci Windows 7 Starter! Eu am o problema si vreau daca se poate sa ma ajute cineva cu o informatie cu orice, insa vii tu si imi dai lectii... Frate poti sa ajuti cu ceva bine, nu, lasa-ma! Pe mine nu ma intereseaza ce Windows este mai bun caci nu fac reclama. Daca eu sunt un 'inapoiat' si am XP-ul e vreo problema? Inca o data iti repet! Ma poti ajuta cu un sfat, o informatie sau orice altceva? Daca da bine, chiar ti-as multumii, daca nu te rog frumos nu imi mai da reply stai acolo unde iti este locul. La revedere!

| relian a răspuns (pentru benga133):

Nu am facut reclama la alt windpt cacompania este aceiasi asa canu vad ce reclama ar fi.Si sfatulmeu asta este, spun si eu ce mi s-a spus de catre cei de la microsoft.In curind totul va merge pe wind 8. Iara daca ai avut wind starter ce? Odata ce wind 7 merge pe acel calculator merge orice wind 7 ar fi el.Chestia cu wind starter este altceva, insa cum am spus daca ai functionat cu wind 7 starter poti pune oricare wind 7 pe acel calculator. Daca nu ma crezi sa fii sanatos.Nu am cum sa iti demonstrez ca nu sint linga tine.Multe chestii nu vormmai functiona daca ai wind XP.Cu alte cuvinte deja sa si inceput se pare. Spun ce am vazut cind instalezi anumite programe deja isi si spune trebuie sa ai wind nu stiu care si usor usor cam acolo se ajunge.Referitor la problema ta nu stiu ce sfat sa iti dau, decit sa instalezi un wind 7 de care ofi, daca inainte cind ai mers cu wind 7 totul a fost bine.Pt ca asa ai spus ca ai trecut de la7 la XP ce inseamna ca wind 7 ala a mers.Deci asta este sfatulsa instalezi wind 7 si poate iti va merge orice.Bafta

| benga133 explică (pentru relian):

Tu esti singurul care ai inteles ce ai vrut sa spui!

| Maj3stic89 a răspuns:

Incearca sa dai o curatare la registri cu ccleaner sau o scanare cu un antivirus si dupa incearca din nou sa instalezi

| benga133 explică (pentru Maj3stic89):

Am incercat, insa tot aceeasi chestie sad Ms oricum!