| anonim_4396 a întrebat:

Am MB p4m80-m4 si am un slot agp pe care am placa video si 3 sloturi pci(libere). POT sa cumpar o placa video pe slot pci? ca pe agp sunt scumpe.

Răspuns Câştigător
| eandopuncttk a răspuns:

Pe pci nu mai gasesti nici la muzeu la antipa laughing stai cuminte laughing

2 răspunsuri:
| aditzuca a răspuns:

Da merge depinde de model.

| AlexandruSirb a răspuns:

Cele pe PCI sunt foarte slabe. Ai putea cumpara din piata placi video pe PCI, dar nu iti recomand. Daca ai de unde sa faci rost de o placa video la mana a doua, pe AGP, ar fi bine. Si iesi ieftin. Iti recomand Nvidia GeForce 7300 GT (nu GS), sau un ATI asemanator, cu 256 mb. Cred ca e la fel de bun X1550.