| Roxin_Alex_1989 a întrebat:

am nevoie de ajutor cum pot vizualiza un fisier RAR.
nu mi-l deschide dupa ce l-am descarcat daca de exemplu downloadez un film si vreau sa il deschid cum fac?
multumesc

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Trebuie sa ai instalat programul.
descarca-l si instaleaza-l de aici :
http://download.chip.eu/ro/WinRAR-4.01_39266.html
daca il ai instalat in momentul in care dai click pe un fisier *.rar iti apare un tabel (ai savezi imaginea), dai click sus pe "extract" si iti alegi locul unde vrei sa-l dezarhivezi.
uite si un tutorial video :
http://www.youtube.com/watch?v=TZUHe6JDKps

3 răspunsuri:
| Roxin_Alex_1989 explică:

Bine dar nu merge zice ca incerc sa deschid o xetensie

| PureEvill a răspuns:

Il dezharhivezi u Winrarul oO. Oricum filmele ce le donw. sunt format.avi nu trebuie nimic dezarhivat...jocurile/programele mai trebuie dezarhivate

| Lyroy a răspuns:

Incearca click dreapta EXTRACT TO SPECIFIC FOLDER ii dai pe ala il bagi in ce folder vrei u si s-ar putea sa mearga