| zma98 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, mi-am instalat windows-ul si am formatat tot. Mentionez ca am uitat sa pun driverele pe un stick sua CD. Si acum, nu mai am placa video, audio si cd-urile nu le mai am! Ajutati-ma va rog cu niste programe sa imi aflu driverele sau ceva. Am nevoie urgent. Am incercat SlimDriver, DriverMagician, Astra32, DriverIdentifier, si cu nici unul nu am reusit. Nu stiu nici numele lor, ca sa le pot cauta pe google.
Lasati-mi niste site-uri, unde as putea sa le gasesc, si site-ul care va fi bun, ii voi da funda si vot!

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Incearca Unknown Device
http://www.zhangduo.com/udi.html

In XP poti folosi comanda 'wmic' sa afli placa ta de baza. Dupa care cauti modelul placii de baza pe net si afli ce sunet/video ai (asumand ca ambele sunt integrate)

http://people.virginia.edu/~rtg2t/winadmin/wmic.html

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Softul Everest te ajuta sa afli componentele din sistemul tau. E suficient sa stii denumirea si seria placii de baza, ca sa gasesti driverele pe site-ul oficial sau altele de incredere. Descopera ce placa de baza ai, vino cu un raspuns, iar noi vom incerca sa te ajutam.

| Darius392 a răspuns:

Ai probleme cu PC-ul dar Softul Everest te ajuta sa afli componentele din sistemul tau. E suficient sa stii denumirea si seria placii de baza, ca sa gasesti driverele pe site-ul oficial sau altele de incredere. Descopera ce placa de baza ai, vino cu un raspuns, iar noi vom incerca sa te ajutam.
Funda?

| Claudiu_Bogatan_1992 a răspuns:

Doua raspunsuri identice de la doi utilizatori diferiti si ambele la fel de bune happy. Pe spatele Laptop-ului ai un serial number, scrie in G numele laptopului, modelul si acel serial number sau intra la producator pe site si cauta laptop-ul tau dupa acel serial number.