| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de cateva sugestii! Vreau sa imi cumpar un procesor deoarece al meu e pe duca (Am un AMD 2.0 ghz singlecore). Am fost sa ma interesez, dar trebuie sa imi cumpar si placa de baza pentru ca a mea are socket AM2 940. Si acum imi voi lua si placa de baza, procesor si rami ddr3 deoarece am ddr2.

Intrebarea este urmatoarea :

Ce ma sfatuiti sa imi cumpar, un i3 sau un AMD x4? Eu vreau un procesor bun pentru jocuri.

Este mai bun un i3 x2 (3.0ghz sau 3.3ghz ) decat un amd x3 sau x4(tot 3.0ghz sau 3.3ghz)?

Deci ce sa imi cumpar i3 sau amd?

1 răspuns:
| krysstal a răspuns:

Mai degraba iti iei un pc nou, decat sa dai o gramada de bani pe toate piesele luate separat...