| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns rapid. Am o tableta Vonino luata la abonament si acum 4-5 sapt.nu stiu cum. s-a stricat mufa. La inceput nu era asa grav dar cu timpul, a ajuns sa nu se mai incarce cum trebuie, se descarca repede si fara sa o folosesc. Acum 3 zile am dus-o la un service. Astazi m-am dus sa o iau dar mi-au spus ca nu au putut sa o repare, ca are fire/canale(nu mai stiu sigur) stricate si ca din pacate nu i se mai poate face nimic. Asa este? Iar daca am dus-o la service o mai primeste la garantie? Vreau sa raspunde cineva care se pricepe sau a trecut prin asta! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Trebuia de la inceput sa o duci de unde ai cumparat-o(cu bon/garantie/acte in general). Acum nu cred ca mai poate fi numita garantie ceea ce ai tu! Oricum daca se incarca prin mufa USB/miniUSB/microUSB(de obicei la tableta asa e) mufa mama usb se poate schimba la fel si cea de la incarcator dar trebuie un service specializat adica NU pantofari cum au fost cei la care ai apelat.

Acum depinde de noroc daca o mai primeste la magazin dar poti incerca si daca trebuie livrata la un service Vonino cei de acolo o sa-ti spuna ce si cum.Adica daca mai intra in garantie sau platesti reparatia.Asta e greseala ta.Mult succes thumbs up

| anonim_4396 explică (pentru stlucian):

Stiu ca am facut o greseala prin faptul ca am dus-o la service, dar am crezut ca la garantie, o repara doar in cazul in care se strica singura.( nu ma pricep bine cu tehnologia). Deci tableta poate fi reparata? Si apropo. cei de la service ar fi putut sa schimbe piese de la tableta? Mersi de raspuns!winking

| stlucian a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tocmai asta e poate mufa a fost "putin"defecta din fabrica.
Cat despre a schimba piesele(vechi/mai putin vechi) la un service putin probabil, pierdere de timp!
Da, sigur ca tableta poate fi reparata in cazul tau.Dar pe viitor ai grija indiferent de device. Uneori unii "depanatori" fac mai mult rau decat sa repare si sper sa nu fie cazul tau.Sunt electronist si stiu ce vorbesc; adica e mai greu cateodata sa repari dupa altul care "se pricepe"!

| anonim_4396 explică (pentru stlucian):

Multumesc de raspuns si sfaturi ma simt mai bine acum ca stiu ca se poate repara. happy

4 răspunsuri:
| Drignei_Raresboss_1982 a răspuns:

Am trecut prin asta...Am dus-o la un service Vonino (cu garantia) si dupa 2 saptamani am luat-o si mergea (la mine nu mergea mufa, si se mai incarca intr-o
anumita potitie si de la 1% intr-un minut
era 100%)Am Vonino SpeedStar S.
Sper ca te-am ajutat!

Funda?