| xVlaDuTz a întrebat:

Am niste probleme cu pc-ul. Din cand in cand mi se tot restarteaza. Imi se face ecranul albastru, imi scrie cu alb nu stiu ce dar nu apuc sa citesc ca se inchide. Si mi se inchide si hardisk-ul apoi se deschide din nou. Uitati o poza: http://imgur.com/MBsjGON Ce sa-i fac?

3 răspunsuri:
| TaviComplicat a răspuns:

Cand pornesti calculatorul apesi repede ori pe del ori pe f2 ori pe f8 ori pe f10 ori pe f12 ori pe esc (vezi care va merge) si navigheaza prin acel meniu pentru a face safe boot. Ar trebui sa porneasca pc-ul si tu sa salvezi tot din el inainte de al repara.

| K0sti a răspuns:

Posibile probleme cu memoria, cu hardul, cu windows-ul, cu driverele...alege-ti!

| lpavel a răspuns:

Aceste erori apar de obicei când sunt socuri de curent, conecteaza pc-ul si monitorul la o priza iar la acea priza sa nu mai conectezi nimic, cred ca asa se va rezolva problema ta! Bafta!